Doğu Türkistanlılar'a zulüm devam ediyor

  • Facebook da Paylaş
  • 27-05-2015
  • 0 yorum
  • 2769 okunma

Çin hükümeti Doğu Türkistan’lı Müslümanlara saldıran Çin’li vatandaşları tutuklamazken olaya karışan 5 Doğu Türkistan’lı Müslüman tutuklandı.

Doğu Türkistan'da her türlü vahşeti uygulan Çin Hükümeti'nin  en büyük  yardımcısı,  Doğu Türkistan'lı Müslümanlara karışı birere şehir eşkiyası kesilen kendi vatandaşları  oluyor .

 

Her geçen gün büyük kitleler halinde  Doğu Türkistan'a   göç ederek  istila eden Çin'li göçmenler   Doğu Türkistan'ın bütün kaynaklarını sömürmeye devam ediyor.  Sömürü konusunda birbiri ile yarışan Çin'in istilacı vatandaşları kendi ülkelerin de Doğu Türkistan'lı Müslümanların ticaret yapmasına dahi izin vermiyor 
 

Doğu Türkistan'da birçok kez Müslümanlara saldıran Çin'li eşkiyalar en son olarak 12 Mayıs 2015  ‘de Çin'in Guyyang şehrinde ticaret yapan Doğu Türkistan'lı Müslümanlara saldırdı.  Çin Polisi Doğu Türkistan'lı Müslümanlara saldıran Çin'li  vatandaşları tutuklamazken  olaya karışan 5  Doğu Türkistan'lı Müslüman  tutukladı.

Kaynak:Islah Haber

Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !