HÜDA-PAR'a örtüsüz HDP'ye örtülü muhabir

Asu Deniz
  • Facebook da Paylaş
  • 12-03-2015 12:47
  • 0 yorum
  • 1282 okunma

Seçime kaldı bir kaç ay... HDP iddialı iddialı sandıktan çıkacağını konuşuyor. İşin medya ayağı da tamam. Eee Ilıcak ablası da destek verdi Demirtaş'ıma.

Bugün görmüşsünüzdür, "Keşke örtülü olsaydınız!" başlığıyla internet kullanıcılarının tıklama şehvetini kaşıyacak haber. Bu başlığı atınca günün muhabiri de seçilirsiniz! İnsan kapağı görünce sanıyor ki bir dini liderle kafa bulmak, kışkırtmak amaçlı bir röportaj şey ettirivermiş örtüsüz arkadaş.

Ama bir bakıyoruz ki HÜDA-PAR genel sekreteriymiş bu cümleleri kuran kişi. 'İlgi çekici bir başlık, tık alır diye atmışlardır' diye iyi niyetle röportajın içini okumaya devam edelim.... Kobani konusuna girmiş kızımız, hakkını yemeyelim. Laf oyunlarını CNN'deki ablalarından mı öğrenmiş nedir HDP ağzını kullanarak alttan alttan HÜDA-PAR'ı suçlayan sorular soruyor. Biz 'bölgedeki asıl kapışmanın nedeni nedir, yapılanmanın altında neler var tam öğreneceğiz' derken başka başka sorulara geçilmiş.

Mesela "Nasıl bir Türkiye hayal ediyorsunuz" diye soruverilmiş. Detaylarına inilmeden başka bir soruya atlıyoruz: "Kobani'de IŞİD'e karşı uzun süredir devam eden bir direniş var, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, IŞİD'e yakın olduğunuz söyleniyor, IŞİD'i destekliyor musunuz?"

Saflık tabi benimkisi, ben olsam "Kobani ile alevlenen süreçte HDP ile aranızdaki gerilimin nedenleri nelerdir" diye basit sorular sorarım. Ama kanaati belli ki "Kobani'de bir direniş var sizse IŞİD'e yakınsınız" yargısı ve suçlamasıyla konuya başka bir yerinden dalış yapıyor.

HÜDA-PAR'ı sadece din siyasetinden yakalayacak ve yine HDP avukatlığı yapacak ya "Lideriniz 'PKK bölgeden Müslümanları temizlemek istiyor' dedi. PKK'yı savunanlar Müslüman değil mi?" sorusuyla başka algılar yaratmanın derdinde.

Muhalif partilerle röportaj yaparken sonsuz AK Parti'ye saydırma haklarını can siparene koruyan kızımız bu röportajda bir tane HDP sorusu soruverememiş niyeyse! Sanki röportaj yaptığı adam HDP'nin rakip partisinin önemli isimlerinden değil Nurettin Yıldız'a alternatif cemaat lideri!

Ekim olaylarında kanlar dökülürken HDP'nin tehditlerine eleştirisiz röportajlarıyla sözcülüğünü yapan muhabir arkadaşımız HÜDA-PAR'lı ismin PKK konusundaki onca iddiasını irdelemek yerine Nurettin Yıldız'ın istismar edilen vaazından, Mehmet Görmez'in makam arabasına, İslamcı bir yazarın kadın spiker hakkındaki görüşlerine, anneliğin kariyer olup olmadığına kadar pek çok soru sormuş.

HDP'ye verilen desteğin medya ayağından bahsetmiştik değil mi? Eh işte gören gözler için bir de bunu AK Parti örtüsünün altına saklanarak yapan medyamız var böyle.

Merak edenler Altan Tan, Sabahat Tuncel, Hasip Kaplan gibi HDP'li isimlerle yapılmış röportajlarının sorularına ve manşet yapılan kısımlarına bakabilir. 

Neyse ben iyi olmanın 8 yolunu öğreneyim...

 

deniz.asu@yandex.com

Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !