İslamofobi'ye Karşı Ne Yapılmalı

  • Facebook da Paylaş
  • 14-03-2015
  • 0 yorum
  • 1334 okunma

Osman Nuri Topbaş Hocaefendi İslamofobi’ye karşı neler yapılması gerektiğini açıklıyor.

Osman Nuri Topbaş Hocaefendi İslamofobi’ye karşı neler yapılması gerektiğini açıklıyor.
 

Günümüzde, İslamʼın dünya çapında rağbet bulmasına mani olmak isteyenler tarafından, maalesef “İslamofobi” adı altında, İslamʼa ve müslümanlara karşı çirkin bir nefret ve düşmanlık dalgası oluşturuldu. Artık bir kısım insanlar, gerek cehaletten, gerekse kasıtlı olarak “İslam” kelimesini, günümüzün en büyük fecaatlerinden biri olan “terör” kelimesiyle birlikte kullanmaya kalkışmaktadırlar.
 
Halbuki terör; kalpsizlik üzerine kurulmuştur ve onlara asla edep, ahlak, Allah sevgisi ve korkusu gibi ulvi hisler lazım değildir. Terörün gözyaşı yoktur, merhamet ve vicdanı yoktur.
 
İslam ise bunun tam zıddına, bilhassa şefkat ve merhamet üzerine bina edilmiştir. Cenab-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de en çok “Rahman” ve “Rahim” isimlerini, yani bütün varlıkları kuşatan merhametini telkin buyurmaktadır. Peygamber Efendimiz de “alemlere rahmet” olarak gönderilmiştir.
 
Tarihe baktığımızda, terörle en fazla mücadele eden kişinin, Peygamber Efendimiz -sallallahu aleyhi ve sellem- olduğunu görürüz. O’nun 23 senelik nebevi hayatı, bir bakıma terörle mücadeleden ibarettir. İnsana karşı terör, hayvanlara karşı terör, nebatata karşı terör… Efendimiz -sallallahu aleyhi ve sellem- hep bunlarla mücadele etmiştir. Kafir olsun mü’min olsun, daima her insanın hakkına riayeti esas almıştır. Neticede, kan gölüne dönmüş olan çölleri, huzura kavuşturmuş ve insanlık tarihinin bir daha görmediği eşsiz bir faziletler medeniyetinin temellerini atmıştır.
 
Bugün ümmet-i Muhammed olarak bizlere düşen; Alemlere Rahmet Efendimizʼin yüce ahlakını gücümüz nisbetinde yaşayarak fiilen temsil ve tebliğ edebilmektir. Bunu layıkıyla yapabildiğimiz takdirde, ne iftira ve hakaretlerin bir hükmü kalır, ne de müfteriler bir daha bu tip hakaretlere meydan bulabilirler…
 
Kaynak:Risale Ajans
Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !